Poradnik Budowlany

1 sposób na remont bez rozczarowań!

By 12 maja 2019 No Comments

Rzadko kiedy istnieje jeden sprawdzony sposób, jednak w tym przypadku jest! W dodatku bardzo prosty. Remont lub wykończenie mieszkania wiąże się z kosztami. Z pewnością nikt nie chce wydawać dużych sum a przy tym czuć się rozczarowanym.

Jak konkretnie to zrobić?
Odpowiedź to – spotkanie! Jeśli szukamy ekipy remontowej dobrze abyśmy nadawali chociaż trochę “na tych samych falach”. Rozczarowania pojawiają się kiedy strony przestają się rozumieć nawzajem bądź nie słuchają co druga strona ma do powiedzenia. Spotkanie się wcześniej na remoncie którą właśnie prowadzi dana firma zajmująca się wykończeniami wnętrz to zawsze dobry pomysł. Nie jest ważne czy to duża firma remontowo budowlana, ekipa remontowa lub nawet fachowiec działający w pojedynkę.  Jakąś pracę przecież teraz mają. Im lepszy fachowiec tym odleglejsze terminy. Jeśli fachowiec nie prowadzi wcześniej prac to pytanie czy znaleźliśmy właściwego człowieka?

Na takie spotkanie warto umówić się w ciągu dnia roboczego. Wtedy nie ma problemów z terminami – możemy wpaść w dowolny dzień tygodnia i zobaczyć całość “od kuchni”. Nawet jeśli ściany są jeszcze w strasznym stanie bo aktualnie rozprowadzane są przewody elektryczne czy wykonywane przeróbki wodno kanalizacyjne, to można dopytać o planowane terminy, technologię prac. Przy rozmowie szybko okaże się czy lubimy potencjalnego wykonawcę czy nie przypadł nam do gustu.

Wybieranie ekipy z polecenia to nic innego jak wybieranie sprawdzonej jakości. Nie mając żadnego poleconego wykonawcy możemy sami sprawdzić jego realizacje i mieć równie dużą pewność w przyszłym wyborze. Przy wyborze firmy remontowej bardzo często Klienci kierują się kryterium ceny. W tym przypadku sprawdzenie jakości jest szczególnie ważne. Prawdopodobnie będziemy chcieli wybrać tego który zaoferuje najniższą cenę. Oby w parze z nią nie szła najniższa jakość.